Kırıkkale Zengin Bir Kütüphaneye Sahip - Keskin Haber
KeskinHaber Logo

Kırıkkale Zengin Bir Kütüphaneye Sahip

Kırıkkale Zengin Bir Kütüphaneye Sahip

Kütüphaneler Haftasının 49’ncu yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Kırıkkale Valisi Ali Kolat, İl Halk Kütüphanesini ziyaret ederek bilgi aldı.

ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ

Vali Ali Kolat, İl Halk Kütüphanesini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında İl Kültür ve Turizm Müdürü Yahya Kemal Er, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Zeliha Atay bilgi aldı. Kütüphanede birimleri gezerek bilgi alan Vali Kolat, Minik Kalpler Anaokulu öğrencileriyle sohbet ederek okudukları kitapları inceledi. Süreli yayın bölümü, internet erişim merkezi, ödünç verme bölümü, çok amaçlı salon, sanat köşesi ve idari birimleri gezen Vali Kolat okuma salonunda bulunan anaokulu öğrencileri ile bir süre sohbet etti.

GÜZEL BİR KÜTÜPHANEMİZ VAR

Kolat “Güzel bir kütüphanemiz var. Eserler bakımından da zengin. Konusuna hakim bir personel kadrosuna sahibiz. Hem halkımıza, hem çocuklara yönelik çok yönlü bir çalışma yapılıyor. Kütüphanemizin okuma alışkanlığını artırmaya yönelik faaliyetlerinin yanında resim, satranç ve diğer benzeri faaliyetlerde de bulunması güzel bir çalışma. Bizim bütün amacımız kitaplarımızın okunarak çok iyi değerlendirilmesi ve gereken önemin verilmesini arzu ediyoruz. İnşallah bu güzel kurumumuzdan yeterince istifade edilir” diye konuştu.

2 AYDA 6 BİN 734 ÜYE

Kütüphane hakkında bilgiler veren Kırıkkale İl Halk Kütüphanesi Müdürü Zeliha Atay Kütüphanede 45 bin kitap bulunduğuna dikkat çekti. 2012 yılında Kırıkkale’de kütüphaneden 68 bin ödünç kitap alındığına vurgu yapan Atay, kütüphanenin 45 bin üyesi bulunduğunu kaydetti. 2013 yılı ilk 2 ayı verilerini de aktaran Atay “İlk 2 ayda 6 bin 734 üyeye ulaştık. Üye olan okuyucularımız ödünç kitap alma imkanından faydalanıyor. 15 günlüğüne en fazla 3 kitap alabiliyorlar. Yine 2013 yılının Ocak-Şubat olmak üzere ilk 2 ayında kütüphanemizden 12 bin 145 ödünç kitap alınırken, bu süre zarfında okuyucu sayımız 26 bin 662 kişi olmuştur” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir